top of page

Uzman Klinik Psikolog

Burcu Gerdaneri Eker

YETİŞKİN, ÇİFT, AİLE VE ERGEN TERAPİSTİ
EMDR YETİŞKİN VE ÇİFT TERAPİSTİ

1980 yılında İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. Ataköy İlkokulundan mezun olduktan sonra öğrenim hayatını Ar-El Lisesinde sürdürmüş ve buradan mezun olmuştur.

2003 yılında tam burslu olarak kabul edildiği DOĞUŞ Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümünü 2008 yılında tamamlamıştır. Psikoloji kulübünü kurarak yöneticiliğini yürütmüş, “İşçi Alım Görüşleri Araştırması: İşverenlerin Eski Hükümlülere Karşı Tutumları” konulu bitirme teziyle en iyi poster sunum ödülü almıştır.

Mezuniyetten hemen sonra başladığı Altın Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalıştığı 6 yıl süresince okul başarısı, sınav kaygısı, özgüven eksikliği, davranış ve uyum bozuklukları, öğrenme bozuklukları üzerine çocuk ve ergenlerle; depresyon, sosyal fobi, anksiyete bozukluğu üzerine yetişkinlerle bireysel ve grup çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2014 yılında  göreve başladığı Sihirli Kalemler Anaokulu bünyesinde psikolog ve sorumlu müdür olarak çalışmıştır.

 

2014 yılında kabul edildiği Arel Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını 2016 yılında tamamlamıştır. Bu program dahilinde gerçekleştirdiği “Sadizm, Mazoşizm ve Fetişizm Ölçeklerinin Türkçe Uyarlamasının Güvenilirlik ve Geçerliliği” konulu tez çalışmasının yurtdışı ve yurtiçi kongrelerde sunumu ve seçkin makalelerde yayınını gerçekleştirmek amacıyla başvurularda bulunmuştur.

2016 yılında GATA Psikiyatri Kliniğinde sürdürdüğü yüksek lisans staj dönemi boyunca depresyon, bipolar bozukluk, kaygı bozukluğu, madde bağımlılığı gibi bir çok vaka ile çalışma ve düzenli danışan görme olanağı bulmuştur.

Danışanlarıyla Bilişsel Davranışçı Terapiler, Şema Terapi ve EMDR Terapi  yöntemleriyle çalışmakta, çiftlerle çalışırken özellikle Kısa Süreli Çözüm Odaklı Stratejik Çift ve Aile Terapisi, İmago Terapi ve EMDR Çift Terapisi ilkelerini takip etmektedir. Nöropsikolojik Testler ve Çocuk Gelişim Testlerini de uygulamaktadır.

 

Kuruculuğunu üstlendiği TEMPUS Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde Ekim 2016’dan beri ergen ve yetişkinlerle özellikle panik atak, takıntılar, bağlanma sorunları, kaygı ve kişilik bozuklukları alanlarında; çift ve ailelerle ilişki ve sınır sorunları üzerine yoğun olarak  çalışmaktadır.

bottom of page