top of page

Uzman Klinik Psikolog

Aslı Soyergin

ÇOCUK, ERGEN, EBEVEYN VE AİLE TERAPİSTİ

1981 yılında Amasya/Merzifon’da doğmuştur. İzmir’de ilkokulu, Konya’da orta okulu okumuş ve ailesi ile beraber 1992 yılında İstanbul’a taşınmıştır. Ataköy Cumhuriyet Lisesinden mezun olmuştur.

2002 yılında burslu olarak girdiği HALİÇ Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2006 yılında bitirmiştir.

2006-2007 yılları arasında Artı Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde 2 yaş gelişim takip grubu yönetmiş ve aile danışmanlığı yapmıştır. 2007-2011 yılları arasında down sendromlu, otizmli, serebral palsyli ve zihinsel engelli çocuklarla özel eğitim ve aile danışmanlığı görevlerini yürütmüştür. 2011-2016 yılları arasında Bahçelievler Asrın Çocuk Evi’nin sorumlu müdürlüğü ve psikologluğunu yaparken 2-6 yaş grubu çocuk takibi, eğitim koordinatörlüğü, aile danışmanlığı görevlerinde yer almıştır.

 

2015 yılında AREL Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına kabul edilmiştir. 2017 yılı başında klinik psikoloji yüksek lisansını bitirmiş, yüksek lisans bitirme projesini ‘Bireylerde Kaygı ve Depresyonun Yaşam Doyumu Üzerindeki Etkileri’ üzerine hazırlamıştır.

 

Asrın Çocuk Evinde çalıştığı dönemde öğrenci ve velileriyle birlikte Lösev, Omurilik Felçlileri Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi derneklerle sosyal sorumluluk projeleri yürütmüştür. İstanbul Psikodrama Enstitüsü Neşe Karabekir’den Psikodrama, Association of Play Therapy Institute Alyssa Swan’dan Çocuk Merkezli Oyun Terapi eğitimi almıştır. Teorisini çocuk ve ebeveynleri arasındaki sağlıklı ilişkilerin kurulması üzerine temellendiren Theraplay Çocuk Terapisi yönteminin 1. Modülünü tamamlamıştır.

Geştalt, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Psikodrama ve Theraplay yaklaşımlarını benimsemiştir. 

 

Kuruculuğunu üstlendiği TEMPUS Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde Ekim 2016’dan beri çocuk -ergen terapistliği, ebeveyn danışmanlığı ve aile terapistliği yapmaktadır.  Tempus Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi psikoloğu olarak çeşitli okul öncesi eğitim kurumlarına, psikolojik destek ve rehberlik hizmeti vermektedir.

bottom of page