top of page

Biz Kimiz

FullSizeRender_edited.jpg

HİKAYEMİZ…

Kendi hikayesini nasıl yazar insan. Adını bile aylarca düşündüğü, hayatının merkezine oturttuğu, ‘doğdu, şimdi büyüsün bakalım’ diyerek gözünün içine baktığı hayalini insanlara nasıl anlatır da kalbindekileri en doğru şekilde aktarır bilemiyoruz.

 

Bu, bir hikayenin yazımına başlamadan önce yapılmış samimi bir itiraftır. Şurada dursun.

Her başlangıç zor, sancılı, umut doludur ama kendi başlangıcın olunca işler daha da değişiyormuş. Doğdu, keyifle büyüsün, ayağı tökezlese de çabuk toparlansın, insanlara faydalı olsun. Bir evlat için temennide bulunur gibi, yolu açık olsun…

Hikaye, iki eski arkadaşın hayatlarının 17 yıllık döneminde kişisel tercihleri, meslek seçimleri ile yollarının kesişmesi, gelecek planlarında önlerine benzer hedef ve beklentilerin çıkması sonucunda başlamıştır. Kendilerine ait yeni bir başlangıç yaparken insanların hayatlarına dokunabilmek ve olmaz deneni oldurmak adına atılmış güçlü bir adımın sonucunda doğan, heyecanlı, istekli, öğrenmeye ve gelişmeye açık bir bebeğin doğuşu bu hikayeyi anlamlı ve özel kılmıştır.  İki eski arkadaşın farklı üniversitelerde psikoloji lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra başlayan bir psikolojik danışmanlık merkezi açma hayali araya giren yıllarda ilk filizlerini vermiş, aynı üniversitede klinik psikoloji yüksek lisans eğitimlerini tamamladıklarında olgunlaşmış ve 2016 yılının Ekim ayında  TEMPUS Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi adıyla gerçeğe dönüşmüştür. 17 yıllık arkadaşlığın ve 11 yıllık mesleki deneyimin sonucunda gerçekleştirdikleri bu hayalde iki arkadaşın ortak hedefi, meslek aşklarını etik ilkeler çerçevesinde çocukluktan yetişkinliğe tüm yaşam dönemlerine etki ederek en doğru hizmeti vermek için çalışmaya adamak olmuştur.

YETİŞKİN, ÇİFT, AİLE VE ERGEN TERAPİSTİ

Uzman Klinik Psikolog

BURCU GERDANERİ EKER

ÇOCUK, EBEVEYN VE ERGEN TERAPİSTİ

Uzman Klinik Psikolog

ASLI SOYERGİN

PHOTO-2023-02-06-01-15-58.jpg

Uzman Klinik Psikolog

SELİN ŞAHİN EKİM

YETİŞKİN
TERAPİSTİ

image1.jpeg

Uzman Psikolog

İBRAHİM ÇOBAN

YETİŞKİN VE ERGEN
TERAPİSTİ

bottom of page